Креативні дзеркала в інтер'єрі

Дзеркало в інтер'єрі – саме по собі вже прикраса. Але бувають такі оригінальні дзеркала, які просто вражають уяву. Якщо ви любите незвичайні деталі і хотіли б зробити свій будинок неповторним, зверніть увагу на дизайнерські дзеркала, вони точно впораються з цим завданням!

Дзеркальна поверхня завжди привертає увагу. Кожен хоче зазирнути в дзеркало – як мінімум, щоб помилуватися собою. Але бувають такі дзеркала, якими просто хочеться милуватися. А якщо вони ще й гармонійно вписані в інтер'єр, навколишній простір перевтілюється, наповнюється сяйвом та особливим настроєм. Ми хочемо поділитися з вами декількома дизайнерськими ідеями, в яких головну роль відіграють креативні дзеркала.

Дизайнерські дзеркала незвичайної форми

Оригінальне дзеркало може «оживити» кімнату однією тільки своєю присутністю. Але ми з вами знаємо, що воно здатне на більше: відбивати природнє світло від вікна і/або штучне світло лампи, створювати оптичні ілюзії і навіть збільшувати приміщення (візуально, звичайно)! Тому постарайтеся знайти для дзеркала відповідне місце. Навіть якщо вам здається, що можна просто повісити на стіну – спробуйте кілька варіантів:

  • Розташуйте дзеркало над диваном, щоб створити єдину композицію.
  • Поставте дзеркало на стіл, щоб додати візуального об'єму.
  • Повісьте кілька дзеркал неподалік, вони будуть перекликатися.

І не забувайте проявляти фантазію. Хто сказав, що дзеркало неодмінно має стояти біля стіни або висіти на ній? Дзеркальні фрагменти можуть навіть «витати» в повітрі, якщо вам цього заманеться!


Оригінальні дзеркала з підсвіткою

Дзеркала мають надзвичайні світловідбиваючі властивості – а що якщо додати ще світла? Технологія LED настільки універсальна, що можна втілити з її допомогою буквально будь-яку дизайнерську ідею. Немає обмежень ні в кольорі, ні в формі підсвітки.

  • Обведіть дзеркало світлодіодною стрічкою, що повторює його форму. Світло, спрямоване на стіну, створить яскравий контраст з навколишнім простором.
  • Підсвітка виразного відтінку доречна в богемних інтер'єрах. Вона чудово виглядає на темних і/або яскравих стінах.
  • Дзеркало для макіяжу з підсвіткою – це вже майже класика. Але можна розвинути цю ідею і перенести її на велике дзеркало в гардеробній – як у театральних акторів.

І ще один секрет дзеркальної підсвітки. Кругле дзеркало, обрамлене кільцем із світла, чинить просто чарівний ефект на зовнішній вигляд людини у відображенні. Такий тип підсвітки скрадає всі недоліки шкіри і змушує очі сяяти. Цей прийом взяли на озброєння візажисти, але ви можете застосувати його у власній ванній кімнаті! Дзеркала в незвичайних рамах Дизайнерська рама – один з найпростіших способів зробити дзеркало оригінальним. Чим більше фантазії – тим цікавіше результат. Експериментуйте з формою, розміром, матеріалами:

  • Рама може доповнювати навколишній простір або контрастувати з ним. У першому випадку дзеркало нібито мімікруює під інтер'єр, а в другому – виділяється на загальному тлі.
  • Дерев'яна рама – це не тільки багет, у неї набагато більше варіантів. На одному полюсі – максимально натуральна, майже необроблена деревина, на іншому – повністю змінена до невпізнання за допомогою фарби, полірування і майстерної різьби.
  • Рама може складатися... з самого дзеркала! Зверніть увагу на цей ефект дзеркального мережива – дивовижно і дуже ніжно.

Тут важливо зауважити, що дзеркала в рамах потребують особливого догляду. Спеціальний засіб для чищення дзеркальної поверхні може погано вплинути на дерев'яну раму, і навпаки. Це не привід відмовлятися від креативного аксесуара – просто будьте уважні до таких дрібниць.

Вінтажні дзеркала в інтер’єрі

Нещодавно ми публікували в блозі Liberta статтю про правила системи фен-шуй щодо дзеркал (посилання). Східні майстри радять позбавлятися від старих дзеркал як від сховища негативної інформації. У той самий час стиль ретро, або вінтаж, в інтер'єрі користується великою популярністю. Як же бути? Вихід: штучно зістарені дзеркала. Цей ефект називається «патина» і застосовується до різних поверхонь. У випадку дзеркала патина може покривати як раму, так і саме дзеркальне полотно. Складається враження, ніби дзеркала дісталися вам від бабусі-графині!

Дзеркальні меблі і прикраси

По-справжньому творча задумка не терпить обмежень – креативні дзеркала приймають будь-які форми. Вони можуть прикрашати будинок у вигляді дзеркальних меблів, посуду і/або покривати будь-яку поверхню. Дзеркальною стелею сьогодні нікого не здивуєш, а ось дзеркальна витяжка або тумбочка – набагато цікавіше.

Але хочемо попередити, що такі дзеркальні аксесуари і предмети меблів мають небезпечну особливість: вони буквально «зливаються» з навколишнім простором. Тому їх легко не помітити. Особливо часто в дзеркальні меблі під час гри врізаються домашні тварини і маленькі діти.

Ну, і звичайно, такі нестандартні дизайнерські дзеркала доводиться протирати набагато частіше звичайних: відбитки пальців, сліди від посуду і будь-яких інших дотиків з'являються на поверхні постійно. Вирішити цю проблему легко, а як саме – читайте в нашій докладній статті про правильний догляд за дзеркалами в будинку.< Попередній
Наступний >
Повернутись до списку статей