Найкращі ідеї для дзеркала в інтер'єрі

Дзеркало – це не тільки зручно, але й дуже красиво! Так було завжди, але зараз ми з вами живемо в дивовижний час, коли технології повністю підкоряються бажанням і навіть примхам. Давайте подивимося, як можна використовувати дзеркала в інтер'єрах різних стилів: лофт, прованс, фьюжн і, звичайно, благородна класика.

Дзеркала різного дизайну не просто красиві – вони естетичні. Це означає, що правильно вибране дзеркало стає повноправною частиною інтер'єру і бере участь у створенні простору. Причому стильні дзеркала в цьому плані універсальні. Практично кожен стиль інтер'єру можна доповнити, прикрасити і/або вдосконалити за допомогою відбиваючої поверхні. У цій статті ми поговоримо про різні стилістичні напрямки і розглянемо найоригінальніші ідеї використання дзеркал в інтер'єрі хай-тек, loft, класика (прованс) і хюґе.

Дзеркала в стилі хай-тек

Високі технології супроводжують нас на кожному кроці – так невже ми відмовимося від них в інтер'єрі?! Тим паче що дзеркала в хай-тек інтер'єрі відчувають себе в своїй стихії. Мова йде про сучасні функціональні дзеркала: вони не пітніють завдяки підігріву, освітлюють простір за допомогою LED-стрічки і роблять кожен день комфортнішим зі смарт-технологіями. Всі ці можливості відповідають стилю high tech, або структурному експресіонізму.

 • Зовнішній мінімалізм і велика функціональність – дзеркала підкоряються цим правилам інтер'єрного стилю. Тому варто вибрати відповідний аксесуар в кожну кімнату. Відчуйте себе в центрі управління власним життям!
 • Просте біле освітлення, без абажурів, вигадливих бра і торшерів. Температура світла – нейтральна (не «тепле» домашнє світло), саме така, як на світлодіодній підсвітці дзеркал.
 • Скло і дзеркала використовуються в оздоблені стін і зонуванні приміщення. Дзеркало можна розмістити на стелі, дверях і/або під сходами.

Дзеркала в стилі лофт

Стиль loft, незважаючи на свою зовнішню брутальність, легко адаптується до завдань повсякденного життя. Дзеркала в стилі лофт – це перш за все функціональні аксесуари. Але ще вони слугують додатковим джерелом світла, тому що лофтові приміщення бувають недостатньо освітлені. При цьому характерні риси дизайну – це необроблені цегляні стіни, цементні та бетонні поверхні, відкриті балки і труби, тому дзеркала повинні відповідати цим індустріальним елементам і обійтися без декоративних рам, художнього гравірування та інших прикрас.

 • Прямі лінії. Використовуйте прямокутні та квадратні дзеркала великого розміру, не дрібніть деталі інтер'єру. Дзеркало може мати ефект штучної зістареності, а якщо його обрамляє рама, то тільки лаконічна або навіть нарочито груба.
 • Підлогове (приставне) дзеркало ідеально вписується в індустріальну стилістику. Притуліть його до стіни так, щоб світло з вікна відбивалося під кутом і поверталося в кімнату.
 • Перегородки і зонування широко використовуються в лофтах, і дзеркала відмінно справляються з цими завданнями. І при цьому візуально не зменшують простір, що є особливо цінним.

Мінімалізм і практичність – головні риси стилю лофт, тому тут будуть дуже доречні дзеркала з додатковими функціями: дзеркало з підігрівом у ванну, дзеркало з подсвіткою в прихожу і/або «розумне дзеркало» в будь- якому зручному місці.

До речі, лофт дозволяє грати умовностями і міняти правила на свій розсуд. Тому, якщо ви захочете купити дзеркало в багетній рамі, вийде богемний лофт, дуже шанований дизайнерами.


Дзеркала в стилі «класичний прованс»

Стиль «прованс» в інтер'єрі, або пасторальний французький стиль, можна сміливо вважати сучасною класикою. Це легкий, жіночно-ніжний дизайн з декоративними елементами, квітковими мотивами, пастельними відтінками і трохи наївними нотками. Дзеркало в такому інтер'єрі легко знаходить своє місце, і навіть кілька дзеркал:

 • Настінне дзеркало будь-якої форми. Кругле або прямокутне – головне, щоб його обрамляла дерев'яна або кована рама. А ще краще – якщо дзеркало прикрашене гравіюванням. Мабуть, класична технологія гравірування на зовнішній стороні дзеркала стане ідеальною прикрасою. Сюжет гравіювання: плавні лінії, листя, гілки, квіти.
 • Дзеркало на столику, туалетному або журнальному. У легкій рамочці, прикрашене патиною або навіть легкою декоративною потертістю. І букетик лаванди поруч – як традиційний символ чарівного провінційного французького стилю.
 • Дзеркала як частина меблів. Дверцята буфета, дзеркальна ширма, чайна таця з відполірованого металу. Ці деталі можуть бути як функціональними, так і чисто декоративними.

Дзеркало в стилі прованс – це в першу чергу атрибут затишної домашньої атмосфери, який робить простір світліше і розставляє тематичні акценти в гармонії ніжних відтінків.

Дзеркала в скандинавському інтер'єрі

Скандинавський стиль, або хюґе, вважається чистим втіленням простого затишку. Він об'єднує прості цінності: сімейні вечори, теплі пледи, мінімум прикрас і максимум натуральності. Дзеркала в хюґе вписуються чудово! Такі ж ясні, світлі і лаконічні. В каталозі Liberta ви знайдете відповідні прямокутні дзеркала в алюмінієвих рамах, немов спеціально створені для інтер'єру в скандинавському стилі. Але можна придумати й інші красиві варіанти:

 • Дзеркала в скандинавському інтер'єрі і відбиваючі поверхні повинні висвітлювати простір і візуально його розширювати. Розміщуйте їх навпроти джерел природного світла і/або в «глухих кутах», а також уздовж вузьких коридорів.
 • Чисті прямі лінії – відмінна риса стилю хюґе. Вибирайте дзеркала з прямими кутами, а якщо на них є гравіювання, нехай воно теж буде геометричним. Якщо рама – то біла дерев'яна (тільки натуральна) підійде ідеально.
 • Скандинавський стиль вітає кілька джерел світла, тому можна і потрібно використовувати не одне дзеркало в кімнаті. Якщо ви досягнете ефекту розсіяного світла і легких тонів навіть в похмурий день, вважайте, що завдання виконане на «відмінно».

Якби довелося охарактеризувати скандинавський стиль двома словами, то це були б слова «затишок і якість». Тому якісні дзеркала Liberta такі органічні в цьому інтер'єрі.

Дзеркала настільки стильні, що без них не обходиться жоден стиль інтер'єру. У наступних статтях ми обговоримо, як оригінально використовувати дзеркала в стилі ар- деко, бохо, японському і класичному англійському інтер'єрі.< Попередній
Наступний >
Повернутись до списку статей