Скляні перегородки у дизайні маленької квартири

Маленька квартира – не проблема, якщо вона правильно спланована. Дизайнери інтер'єру знають такі прийоми, завдяки яким навіть невелике житло здається досить просторим для комфортного життя. У цій статті розповімо, як скляні перегородки дозволяють зонувати квартиру – ефективно і ефектно.

Скло в інтер'єрі – сучасний і стильний матеріал. Крім зовнішньої привабливості (що очевидно), у нього є багато інших переваг (і це вагомі аргументи використовувати скляні перегородки в квартирі):

  1. Міцність. Скло тільки здається крихким – насправді сучасні технології зробили інтер'єрне скло по-справжньому міцним і безпечним. В інтер'єрі використовують гартоване скло, яке в 18-20 разів міцніше за звичайне скло. Тобто, воно, звісно ж, розіб'ється при дуже сильному ударі або падінні важкого предмета, але ймовірність цього дуже мала. Навіть сильний механічний тиск змушує скляну стіну прогинатися, але не ламатися. Потужний удар призведе до утворення невеликих скляних фрагментів, з тупими гранями, а не дрібних осколків. Тому скляні вироби із загартованого скла безпечні.
  2. Практичність і простота в догляді. Перегородки зі скла не потребують складного догляду. Достатньо змахувати пил сухою серветкою і/або протирати губкою, змоченою засобом для миття скла (навіть дзеркала вимагають більш ретельного чищення!). На відміну від інших матеріалів, які ми звикли бачити в плануванні внутрішніх приміщень, скло абсолютно невибагливе. Ви здивовані? Але це правда: не боїться ні вогкості, ні навіть води, «не смачне» для грибка і цвілі. Висока температура в приміщенні і/або прямі сонячні промені, теж жодним чином не позначаються на скляних перегородках.
  3. «Легітимність». В тому сенсі, що перепланування квартири за допомогою скляних перегородок не потребує спеціального дозволу контролюючих органів. Вам не доведеться готувати план планування і узаконювати його ні до, ні після монтажу скляних перегородок.
  4. Компактність.Важлива властивість для маленької квартири: скляні стіни і перегородки виглядають тонкими і фактично і є тонкими. Отже, кожен цінний сантиметр простору можна заощадити і/або використовувати раціонально.
  5. Різноманітність. Скляні перегородки в квартирі можуть бути прозорими або матовими, гладкими або рельєфними. Можна вибрати потрібний відтінок скла, візерунок, гравіювання. Це безмежні можливості для інтер'єрного дизайну в будь-якому стилі (про дзеркала в інтер'єрі читайте в нашій статті – посилання).
  6. Монтаж. Монтаж скляних перегородок виконується набагато швидше, ніж зонування іншими способами. Жодного гіпсокартону, фарби та штукатурки – все відбувається швидко та без «брудної» роботи.

І при всіх цих перевагах скляні перегородки ще й досить естетичні: світлі, легкі, вони візуально розширюють простір і додають «повітря».


Скляні перегородки: smart style

Прозорі елементи в інтер’єрі виглядають стильно, і це не просто «прикрашання» або данина моді. Економія простору (та інших ресурсів) – характерна риса сучасного життя, а смарт-квартири – яскравий тому приклад. Тому що це не лише «маленьке житло», а по-справжньому раціональний і логічний простір. Ось чому скляні перегородки в smart-квартирах настільки популярні.

Ергономіка, комфорт і розумне планування – ось що спадає на думку, коли обмірковуєш інтер'єр невеликої квартири:

  • Принцип студії або «open space» для об'єднання функціональних зон в одному приміщенні.
  • Кожен квадратний метр використовується з розумом, немає порожніх просторів.
  • Сучасні технології та матеріали знаходять застосування і використовуються по-максимуму.

Тому скляні перегородки, стіни і двері – це ідеальний варіант для організації комфортного та багатофункціонального простору.

Скляне зонування між кухнею та вітальнею

Скляні міжкімнатні перегородки не завжди нерухомі: можна зробити мобільну розсувну конструкцію.

Інший варіант – скляні двері в стаціонарній скляній стіні. Частина перегородки залишається нерухомою, один фрагмент пересувається на напрямних або петлях.

Коли мова йде про безпеку – скло теж впорається із завданням і стане захисною конструкцією, наприклад, на сходах.

Як зонувати спальню скляною стіною

Ступінь відкритості спальні – справа смаку. У невеликих квартирах, де проживає 1 або 2 людини, нерідко встановлюють абсолютно прозору стіну між простором для гостей і ліжком.

Якщо ви хочете приховати особистий простір від сторонніх очей, то скляну перегородку спальні можна доповнити непрозорою гардиною або римської шторою.

5b48a06e90c05.jpg

Скляні перегородки в квартирі

Ванна кімната і душова кабіна – традиційні місця установки скляних перегородок. Це правильне рішення з огляду на постійну вологість і невеликий розмір цих приміщень.

Що ж стосується форми і розміру перегородки, то варто орієнтуватися на дві обставини. По-перше, функціональне призначення (скляна стінка душової кабіни встановлюється від підлоги до стелі). По-друге, стиль інтер’єру (можна міняти конфігурації). Наприклад, використати той факт, що вертикальні перегородки витягують простір вверх, а горизонтальні – візуально розширюють.

Словом, скляні конструкції створюють простір: і в квартирі, і для вашої уяви. Головне, щоб вони були виготовлені та встановлені професіоналами за вашим індивідуальним замовленням.< Попередній
Наступний >
Повернутись до списку статей