Навіть простору ванну кімнату можна зробити ще комфортнішою. Не кажучи вже
про компактні квартири, де кожен квадратний метр на рахунку, а душову кабіну
замість ванни часто використовують не через надання переваги, а заради економії
місця... У цій статті ми розповімо, як оформити ванну кімнату заради
задоволення, а не через необхідність!
Ми проводимо у ванній кімнаті відносно небагато часу – в порівнянні з іншими частинами квартири. І все ж хочеться, щоб її дизайн тішив і доставляв естетичне задоволення. Це легко влаштувати, якщо врахувати особливості приміщення і використовувати їх собі на руку. Отже, основні риси ванної кімнати:
- Невеликий розмір
- Висока вологість
- Обмежена освітленість
Але, як відомо, попереджений – значить, озброєний. І ми запросто перетворимо ці недоліки в переваги!
Як збільшити ванну кімнату
Якщо вам дісталася ванна кімната скромного розміру, у вас є два шляхи: збільшити її фактично і/або візуально. Звичайно, є і третій шлях: змиритися, але це точно не наш метод.
Щоб розширити приміщення конструктивно, спробуйте прикинути, від чого тут можна позбутися без шкоди для функціональності. Можливо, є зайві меблі, занадто громіздка сантехніка і/або нераціональне розташування. Найпоширеніші ситуації:
- Великий унітаз з бачком (т.зв. «компакт»). Можна виграти трохи місця, якщо монтувати його не перпендикулярно стіні, а по діагоналі – «спиною» в кут. Але набагато ефективніше взагалі замінити його на консольний унітаз, бачок якого прихований в стіні.
- Знайдіть невикористаний простір і облаштуйте його. Наприклад, в ніші для водопровідних труб зазвичай багато місця просто «гуляє», але воно може бути використане як шафка для зберігання рушників, паперу та інших витратних матеріалів. А від навісної шафи або пенала можна буде позбутися.
- Заміна ванни душовою кабіною – поширений прийом. Він забезпечує максимально можливе звільнення місця. Головне – попередньо зважити всі за і проти, щоб не пошкодувати (повернути ванну назад набагато складніше).
Іноді заради оптимізації простору приймається рішення перенести дверний отвір. Це радикальні заходи, але часом вони бувають виправдані.
Перепланування ванної кімнати
Власники компактних квартир не з чуток знають, що таке «суміщений санвузол». Втім, навіть це архітектурне рішення можна стильно обіграти. І перетворити не найбільш зручне планування в дизайнерську особливість – наприклад, за допомогою скляних перегородок.
Стіна з напівпрозорого або матового скла – оптимальний бар'єр між двома зонами. Вона може виконувати роль стінки душового відсіку або просто перегородки. У другому випадку можна варіювати її висоту і форму.
Красиве личкування ванної кімнати
Наступний пункт у списку «складнощів» ванної кімнати – підвищена вологість. Тому покриття стін має бути не тільки красивим, але й вологостійким. І, трохи забігаючи вперед, додамо: впливати на візуальне сприйняття приміщення (але про це поговоримо окремо).
Кахель – найочевидніший варіант для ванної. І, звичайно, оптимальний: води не боїться, легко миється і дезінфікується. Але це не означає, що його не можна ще більше вдосконалити. Ось кілька ідей:
- Біла плитка в шаховому порядку, прямокутна або квадратна, останнім часом стала дуже популярна в кав'ярнях. Але ніхто не завадить покласти її у ванній і використовувати її переваги: світловідбиваючий глянець, зручне укладання і дуже стильний вигляд.
- Мозаїка – красивий художній прийом. Плитка для мозаїки буває не тільки прямокутною і квадратною, але й багатогранною. Що стосується розміру – то «піксельна» мозаїка поза конкуренцією. Вона чудово виглядає, нескінченно варіюється і дозволяє зонувати приміщення, додаючи йому візуального об'єму.
- Плитка різного кольору – ще один спосіб підпорядкувати собі простір. Тільки, на відміну від застарілих прийомів «бордюр» або «панно», краще зробити колірний градієнт від темного низу до світлого верху.
Водостійка штукатурка у ванній кімнаті – атрибут стилів «прованс» або «вінтаж» (ми докладно писали про стилі інтер'єру в цій статті – посилання). Використовувати її потрібно із застереженнями. Таке покриття протримається достатньо довго на відносно сухий стіні (під рушникосушаркою або дзеркалом), але швидко вийде з ладу в душовому відсіку або біля умивальника.
Стійкі до миття шпалери для ванної мають ту саму перевагу, що і штукатурка:поміняти їх набагато легше, ніж кахель. Але якщо навіть не захочете змінювати –
все одно доведеться, тому що у вологому приміщенні термін їх служби обмежений.
Виняток – простора ванна кімната, де від зони для косметичних процедур далеко до
ванни і/або душа. Тут можна прикрасити акцентну стіну шпалерами з дизайнерським
принтом.
Дзеркальні поверхні у ванній
Дзеркало на стіні компактній ванної кімнати займає чимало місця – і це можна обернути на свою користь. Відбиваюча поверхня – найсвітліша зона, жоден кахель не зможе створити такої реалістичної ілюзії простору. Тому сміливо розташовуйте у ванній велике дзеркало – хоч в повний зріст!
Ще одна прекрасна властивість дзеркал – вони можуть відігравати роль настінного покриття. Наприклад, дзеркало в якості задньої стінки поличок і/або дзеркало над ванною моментально перевтілює і «освітлює» приміщення без вікон.
Освітлення у ванній: простір і дизайн
Вікно у ванній кімнаті – це прекрасне архітектурне рішення, але, на жаль, рідкісне. Додати світла можна і штучними джерелами, і світловідбиваючими матеріалами.
- Душова в темних тонах – це стильний тренд, але для візуального розширення простору краще використовувати світлі покриття. Причому глянцеві поверхні кращі за матові. Якщо хочеться кольору – поставте кілька яскравих акцентів.
- Наступний крок – створити досить джерел, які, відбиваючись від поверхонь, наповнять невелике приміщення світлом. Не обмежуйтеся одним світильником під стелею. Зонування світлом не можна недооцінювати.
- Прозорі матеріали замість суцільних стін. Скляні душові кабіни, скляні умивальники та різні дзеркала. Між іншим, дзеркало в повний зріст напроти душу не тільки додає простору, але й дозволяє слідкувати за фігурою.
До речі, два і більше дзеркал у ванній – обґрунтована тенденція. Якщо двоє членів родини вмиваються одночасно, широке горизонтальне дзеркало чи два окремих з підсвіткою та підігрівом зовсім не завадять.
Скляні перегородки, дзеркальні поверхні та грамотне планування перевтілюють кімнату. А стильні якісні матеріали надихають на оригінальні ідеї.