Правильне кріплення дзеркал: як уникнути помилки

Самостійність в побуті – це зручно. Наші люди вміють починити, зібрати, встановити домашні речі без допомоги спеціалістів. Тільки от наскільки якісним буде результат? Якщо ви зберетеся монтувати дзеркало самостійно, ця стаття саме для вас.

Кріплення дзеркала на стіну – це поетапний процес. Якщо все зробити правильно, жодних труднощів не виникне ані під час монтажу, ані надалі в процесі експлуатації. Але ми вважаємо своїм обов’язком попередити та врятувати вас від можливих неприємностей. Давайте разом пройдемо крок за кроком.

Кріплення дзеркала в квартирі: вибір місця

Перед тим як повісити дзеркало необхідно вибрати для нього місце. Хочеться, щоб красивий аксесуар по-справжньому радував око. Для цього врахуйте:

  1. Розмір і форму дзеркала. Велике прямокутне бажано розмістити там, де воно зможе віддзеркалити людей в повний зріст: в прихожій, гардеробній або у вітальні (там де ви примірюєте одяг). Овальні та круглі дзеркала краще підійдуть для ванної кімнати і/або спальні (там, де зазвичай наносять макіяж).
  2. Дизайн дзеркала і самої рами. Наскільки дзеркало впишеться в інтер’єр? Вам може дуже подобатися патина або червона підсвітка, але якщо кімната оформлена в скандинавському стилі, таке дзеркало просто не уживеться з іншими елементами. Спробуйте розмістити його в іншому місці і/або знайдіть більш відповідне (але не менш гарне дзеркало).
  3. Освітлення. Переконайтеся, що потік світла в кімнаті направлений не прямо на дзеркало, а на людину. В протилежному випаду ви отримаєте додаткове джерело світла, але нічого не розгледите в дзеркалі. Якщо потрібно повісити дзеркало напроти вікна, знайдіть положення не перпендикулярне, а трохи під кутом.

Після узгодження цих обставин стане зрозуміло, на яку поверхню слід кріпити дзеркало. Можливо, вам доведеться мати справу з кахлем, цеглою, гіпсокартоном або ПВХ-панеллю.Як прикріпити дзеркало на кахель

Кахельна плитка – одне із самих складних покриттів в плані кріплення на нього дзеркал і/або інших досить важких об’єктів. Тим не менш, жодна ванна кімната не обходиться без дзеркала, тому міцно та безпечно закріпити дзеркало на кахельній стіні можна. Але лише дотримуючись усіх заходів безпеки. По-перше, не намагайтеся, «посадити» дзеркало на клей або двосторонню клейку стрічку. У вологому приміщенні це доволі ненадійний прийом. По-друге, не бійтеся свердлити кахель – якісна плитка не трісне, вона розрахована на такий вплив. Але й зайвих отворів не потрібно, тому важливо точно визначати місце для розташування дзеркала.

  1. Приготуйте інструменти: будівельний рівень, дриль, шурупи, дюбелі, закладні деталі, олівець або маркер.
  2. Оберіть місце розташування дзеркала на стіні та позначте його на кахлі.
  3. Просвердліть отвори в стіні, забийте в них дюбелі та закрутіть саморізи.
  4. Тепер можна вішати деркало на стіну.

Зверніть увагу, що інструкція розрахована на дзеркало, забезпечене кріпленнями із зворотного боку. Якщо ви збираєтеся повісити дзеркало без кріплень (цілісне полотно) – то не варто самостійно намагатися просвердлити в ньому отвори. Зверніться до професіоналів, які мають і обладнання, і досвід роботи з дзеркалами і склом. В іншому випадку ви можете пошкодити дзеркало, і, звичайно, така поломка не буде вважатися гарантійним випадком, адже виробник не винен у ваших експериментах.

Як повісити дзеркало на гіпсокартон

У сучасних квартирах багато гіпсокартонних перегородок. Навіть без перепланування цей матеріал часто використовують для утеплення стін – так що існує велика ймовірність, що вам доведеться кріпити дзеркало на гіпсокартон у вітальні і/або спальні. Ви впораєтеся, якщо крім будівельного рівня, дрилю, олівця або маркера приготуєте кілька метвиробів типу «дюбель-метелик». Це спеціальний дюбель, який має стопорний бортик і не провалюється в просвердлений отвір. Але навіть дюбелі-метелики витримують дзеркала не важче 25 кг. Якщо ваше дзеркало важить більше, то доведеться зміцнювати гіпсокартонну стіну. Але краще і надійніше – довірити монтаж дзеркала професіоналам.

Монтаж дзеркала на ПВХ-панель

Декоративні панелі з полівінілхлориду часто використовують для внутрішньої обробки приміщень, але цей матеріал, схожий на пластик, не відрізняється міцністю. Тому повісити на ПВХ-панель легке дзеркало можна тільки в тому випадку, якщо між основною стіною і панелями є хоча б невеликий простір. Та й те бажано спочатку зробити обрешітку для кріплень.

Але тільки професійний монтаж може гарантувати міцність і безпеку кріплення. Ви маєте повне право ризикнути, але було б прикро зіпсувати дороге дзеркало неправильним кріпленням. Професійна система монтажу в руках фахівців дозволяє швидко встановити дзеркало і не турбуватися про надійність конструкції.< Попередній
Наступний >
Повернутись до списку статей