Фен-шуй та дзеркала

Таємнича система організації простору Фен-шуй сформувалася за кілька тисяч років до нашої ери, а в ХХ столітті її адаптований варіант став популярним в західних країнах (США та Європі). З тих пір дизайнери інтер'єру приділяють багато уваги правильному потоку енергії в приміщенні. Майстри фен-шуй знають, де можна і де не можна вішати дзеркала в будинку. Ви теж дізнаєтеся, коли прочитаєте цю статтю.

Згідно з мистецтвом фен-шуй, домашній (а також офісний і будь-який інший населений людьми) простір поділений на невидимі, але впливові зони: любові, багатства, грошей, кар'єри та інші, присвячені важливим сферам життя. Кожна з цих зон сприйнятлива до предметів і будь-яких об'єктів, які в ній розташовані. А вже тим паче до дзеркал, які наділені особливою силою.

Розташоване напроти дверей, вікна, ліжка дзеркало починає управляти потоками енергії ці, тобто силою самого Всесвіту. А Всесвіт, як відомо, здатен на все. У той самий час можна створити гармонію і направити цю енергію відповідно до законів світобудови, якщо знати, як і куди повісити дзеркало правильно.

Дзеркала за фен-шуєм: найважливіші правила

У кожного приміщення свої особливості. Але є кілька правил, які вважаються непорушними. Вони справедливі у відношенні до будь-якої кімнати в будинку і потрібно обов'язково їх враховувати, коли вибираєте, куди повісити дзеркало:

 • Не можна «розрізати» зображення-відображення. Ідеально, якщо ви в дзеркалі відображуєтесь в повний зріст. Для цього воно повинно бути досить великим (наприклад, вертикальним прямокутним). Круглі і горизонтально орієнтовані дзеркала не заборонені, але фен-шуй радить розміщувати їх на такому рівні, щоб повністю уміщувалося відображення голови (як на портреті).
 • Те, що відбивається в дзеркалі, по-перше, збільшується, а по-друге – немов фіксується в приміщенні. То ж слідкуйте, щоб дзеркало відображало лише корисні і приємні речі: квіти, витвори мистецтва, джерела світла і/або інші атрибути затишку і достатку. З цієї ж причини дзеркала за фен-шуєм не можна вішати навпроти кутів, у вузьких затиснутих просторах.
 • Не тільки фен-шуй, але й інші містичні школи вважають дзеркало сховищем інформації. Щоб убезпечити свій будинок від негативу, при влаштуванні інтер'єру використовуйте нові дзеркала. Тим паче що це відмінний привід купити дзеркало з підсвіткою і підігрівом. А ось з вінтажними та антикварними дзеркалами фен-шуй радить не зв'язуватися, якщо достеменно не знаєте, що зберігається в їх «пам'яті». А розбите, тріснуте дзеркало потрібно викинути якомога швидше.

Ці ключові рекомендації застосовні до всіх кімнат в будинку. Прямо зараз ви можете перевірити, наскільки ваш інтер'єр їм відповідає. А далі ми поговоримо про кожну кімнату більш детально.

Дзеркала в прихожій за фен-шуєм

Прихожа – це перше місце, куди потрапляють ваші гості і ви, коли повертаєтеся додому. Навіть в квартирах-студіях можна визначити цю зону за характерними рисами (про дзеркала в інтер'єрі в стилі лофт читайте в нашій статті – посилання). Як правило, простору тут не багато, і все ж таки дзеркало в коридорі повинно знати своє місце:

 1. 1. Якщо повісити дзеркало навпроти дверей, енергія, яка потрапляє в будинок ззовні, буде відразу ж відбиватися і «рикошетити» назад.
 2. 2. Однак за допомогою дзеркала можна візуально розширити невелике приміщення – для цього помістіть його на стіні вздовж коридору.
 3. 3. Ідеальне місце для дзеркала в прихожій – під кутом між вхідними дверима і житловими кімнатами. Так вільна енергія буде входити в будинок і, відбиваючись, направлятися далі, всередину.


Фен-шуй дзеркала у вітальні

Наступна кімната – вітальня. Тут проводять багато часу і господарі, і гості будинку. Дзеркала у вітальні підкоряються тим самим правилам, що перераховані вище. Але є і свої особливості у цієї кімнати:

 1. 1. Якщо за вікном відкривається гарний вид, буде правильним рішенням повісити дзеркало напроти вікна, щоб впустити красу в будинок. І навпаки: протипоказано дзеркало навпроти вікна, що виходить на глуху стіну, пустир або інші непривабливі пейзажі.
 2. 2. Інтер'єр вітальні допускає кілька відбиваючих поверхонь (дзеркальних, скляних, відполірованих і т.п.) – головне, не допускайте їх відбивання одне в одному. Інакше утворюється так званий «дзеркальний коридор», який користується поганою репутацією.
 3. 3. Дзеркало у вітальні бажано прикрасити рамою. Це хороший прийом і з естетичної, і з енергетичної точки зору.

Дзеркала фен-шуй в спальні

Спальня – це те місце, де ми особливо беззахисні. Це стосується і спальні для дорослих, і дитячої кімнати. Тут особливо важливо розуміти, куди можна повісити дзеркало, а куди – небажано.

 • • Наприклад, дзеркало навпроти ліжка – однозначно погана ідея за теорією фен-шуй. Воно забирає енергію у сплячих людей, і замість відпочинку ви будете отримувати тільки втому, дратівливість і головний біль.
 • • Дзеркало в дитячій спальні можна і потрібно повісити (або поставити) – воно допоможе малюкові вивчати навколишній простір і себе в ньому. Як сказано вище, не повинне відображатися ліжечко. Нехай відображаються улюблені іграшки і картинки.
 • • Якщо на туалетному столику стоїть дзеркало, тримайте всю косметику в ідеальному порядку, щоб не відбивався і не примножувався безлад.

Інші дзеркала в будинку за фен-шуєм

Саме усамітнене місце в будинку – ванна кімната. Дзеркала у ванній допомагають візуально розширити приміщення, але не можна використовувати їх як заманеться. У ванній і/або душовій циркулює сильна енергія води, а каналізація – осередок «брудної» енергетики. Для її нейтралізації майстри фен-шуй радять повісити два дзеркала: одне на внутрішній стороні дверей у ванну, а друге – на зовнішній. Таким чином позитивна енергія залишиться зовні і не «витече в унітаз», а негативна – відіб'ється від дверей і залишиться у ванній.

Що стосується форми дзеркал, то східна мудрість не обмежує наш вибір. Квадратні, прямокутні, круглі, овальні – на ваш смак. Але якщо хочете знати, дзеркало якої форми приносить удачу, то це – дзеркало Багуа. Воно має форму ідеального кола, укладеного в восьмикутну раму. Рама прикрашена вісьмома традиційними триграмами – це карта всіх процесів у Всесвіті. Багуа розміщується за тими ж правилами, що й будь-яке інше дзеркало. Воно завжди має бути ідеально чистим, щоб не забруднювати домашню енергію (як і чим правильно мити дзеркала – в нашій спеціальній статті (посилання)).

Стародавні мудреці вірили, що правильно розташоване дзеркало здатне перетворити простір і навіть вплинути на події життя! Ми можемо вірити їм, можемо не вірити, але варто прислухатися до порад з такою багатою історією.< Попередній
Наступний >
Повернутись до списку статей